Сталеві конструкції - ЕСПРІ (металеві конструкції)

Група компаній LiraLand представляє програму для розрахунку сталевих конструкцій. ЕСПРІ - сталеві конструкції

Розділ «Сталеві конструкції»

включає 8 програм (розрахунок сталевих конструкцій)
Сортамент металопрокату
Програма надає широкий набір довідкових таблиць і призначена для перегляду баз даних сталевих сортаментів. Інформація подається у вигляді довідкових таблиць, що містять дані про геометричні характеристики профілів, міцністні характеристики сталей залежно від їх товщини, а також дані про можливість виготовлення профілю зі сталі певної марки (класу).

Розрахунок перерізів елементів
Програма призначена для підбору та перевірки перерізів (33 типи перерізів) стержневих металевих елементів (металеві конструкції) у відповідності до СНиП II-23-81* «Сталеві конструкції» або Єврокод 3 «Проектування сталевих конструкцій». При розрахунку використовуються алгоритми конструюючої системи ЛІР-СТК. Розрахунок здійснюється на базі нормативних даних, які містять відомості про розрахункові характеристики сталей, розміри і геометричні характеристики листового та фасонного прокату, що випускається. У програму додано розрахунок перерізів по актуалізованому СП 16.13330.2011. Результатами розрахунку є таблиці, що містять відсотки використання перерізів згідно з відповідними перевірками за I та II граничним станом та розміри перерізів елементів. Для нормативної бази Eurocode 3 алгоритм розрахунку, а також формули, що використовуються під час розрахунку, при необхідності можна переглянути у детальному звіті.

Головні та еквівалентні напруження в сталевих конструкціях
Програма призначена для визначення величин головних та еквівалентних напружень за різними теоріями міцності для заданого тензора напружень.

Визначення розрахункових довжин елементів
Програма призначена для визначення у відповідності до СНиП II-23-81* «Сталеві конструкції» розрахункових довжин наступних елементів сталевих конструкцій:
 • стійки постійного перерізу, що стоять окремо;
 • елементи постійного перерізу з пружними закріпленнями кінців;
 • елементи постійного перерізу одно- та багатоповерхових рам;
 • елементи постійного перерізу, що перетинаються;
 • нерозрізні стержні (верхнього поясу ферми та підкранової колони);
 • елементи просторових гратчастих конструкцій;
 • елементи нижньої ділянки одноступінчастих (підкранових) колон;

  Параметричні вузли сталевих конструкцій
  Програма призначена для проектування металевих вузлів. Модель вузла характеризується повним набором параметрів – кількість болтів, довжина та катет шва і т.п. У процесі розрахунку ці параметри підбираються або перевіряються. У поточній версії в бібліотеці вузлів налічується 24 вузли, які об'єднані в наступні типи - примикання ригеля до колони, опорні вузли колон, вузли примикання в'язів та ін. Результатом розрахунку є таблиця з підібраними чи перевіреними параметрами, а також відсоток їх використання за відповідною розрахунковою процедурою. Програма видає детальний звіт про всі формули, що використовуються під час розрахунку, з підстановкою в них реальних значень, що дає можливість повністю контролювати процес розрахунку.

  Розрахунок зварних швів
  Програма призначена для підбору та перевірки кутових швів елементів сталевих конструкцій наступних типів з'єднань: внахлестку і таврові торцеві. Реалізовано нормативні положення про відповідність класів або марок сталей та зварювальних матеріалів заданим групам конструкцій, умовам експлуатації та ін.

  Болтові з'єднання
  Програма призначена для конструювання та розрахунку у відповідності до СНиП II.23-81* «Сталеві конструкції» нахлесткових болтових з'єднань сталевих конструкцій для наступних основних типів:
 • приєднань одиночних та спарених куточків до фасонки;
 • з'єднань листових деталей на накладках;
 • приєднань стінки балки (прокатної або складової) на накладках.

  Холодногнуті профілі
  Програма призначена для перевірки міцності та стійкості перерізів елементів колон, балок та ферм з холодногнутих профілів. У програмі реалізовані положення «Рекомендацій з проектування, виготовлення та монтажу конструкцій каркасу малоповерхових будівель та мансард із холодногнутих сталевих оцинкованих профілів виробництва ТОВ «Балт-Профіль».

  Критична температура перерізу. Реалізовано положення Єврокод 3 для визначення критичної температури нагрівання сталевих профілів при розрахунку на вогнестійкість.

  Повернутися до розділу