Система параметричного 3D моделювання

проектування архітектурних конструкцій

Просте моделювання

Проектування архітектурних конструкцій всіляких об'єктів будівництва: багатоповерхових житлових і громадських будівель, споруд довільного призначення прогонових будов, малих архітектурних форм.

Моделювання

Швидке створення розрахункових схем

Підготовка аналітичних моделей будівельних конструкцій для подальшого міцнісного розрахунку та аналізу конструкції в ПК ЛІРА-САПР.

Створення розрахункових схем

Інженерні та архітектурні рішення при проектуванні

Інженерно-конструкторські та архітектурні експерименти, пошук варіантів об'ємних рішень і раціональних конструктивних схем на основі параметричного моделювання та інтерактивного просторового формоутворення при проектуванні архітектурних конструкцій.

Несколько слов о проектировании "по формообразующим"

Документування та отримання креслень

Виготовлення проектної документації відповідно до вимог СПДC на стадіях від проектної пропозиції до робочої документації.

Документування

Нативний зв'язок з ЛІРА-САПР робить САПФІР-3D найкращим вибором для архітектора, що працює в тісному контакті з конструктором, оскільки тільки такий зв'язок гарантує коректність розрахункових моделей і виключає «накладні витрати» на їх створення.

Думка професійного архітектора

Зручність і контроль

  • Зручні та потужні інструменти графічного побудови та редагування параметричних 3D моделей архітектурних конструкцій створюють всі умови для повного розкриття творчого потенціалу проектувальника.
  • Коректна й адекватна аналітична модель, яка формується з урахуванням безлічі нюансів, дозволяє виконувати розрахунки на міцність і аналіз напружено-деформованого стану конструкцій в ПК ЛІРА-САПР.
  • Параметризація та структурування інформаційної моделі дозволяють контролювати навіть дуже складні проекти, з легкістю вносити корективи на будь-якому з етапів проектування і тут же здійснювати міцнісний розрахунок, що провокує багатоваріантність і заохочує до творчого пошуку.
  • Оперування звичними поняттями і термінами, такими як: поверх, перекриття, стіна, колона, балка, проріз, сходи, розріз, фасад і т.д., дозволяє негайно включитися в роботу без освоєння додаткових формалізованих понять і визначень.
Інструменти графічної побудови
Армирование колонны_

Гнучкість і відкритість

Інтегровані ланцюжки проектування
Revit to SAPFIR
Tekla-Structures to SAPFIR
  • Можливість отримувати плани поверхів, розрізи і фасади на основі єдиної інформаційної моделі будівлі забезпечує повну взаємну відповідність видів і виключає механічні креслярські помилки.
  • Оформлення креслень, позначення розмірів, координаційних осей, висотних відміток, радіусів, діаметрів, нанесення штриховок і написів з урахуванням вимог СПДС.
  • Гнучкий користувацький інтерфейс дозволяє налаштувати меню, «гарячі» клавіші, положення діалогових панелей і зовнішній вид у  відповідності до індивідуальних переваг.
  • Відкрита архітектура програми, підтримка COM-інтерфейсів, призначених для користувача сценаріїв і плагінів дає широкі можливості для розвитку системи, нарощування її функціональних можливостей не тільки розробниками, але і кваліфікованими користувачами. Це дозволяє застосовувати САПФІР-3D в якості платформи для побудови інтегрованих ланцюжків проектування, що реалізують технологію  інформаційного моделювання з виходом на прочностной розрахунок і аналіз НДС. Це дозволяє застосовувати САПФІР-3D в якості платформи для впровадження  BIM-технології, що інтегрує міцнісний розрахунок і аналіз НДС.

Якісне і коректне з точки зору СПДС двовимірне представлення проекту дозволяє значно заощадити час на оформленні та документуванні.

Думка професійного архітектора

Функціональність САПФІР-3D розширена підсистемами

САПФІР-конструкції

Забезпечує синтез розрахункової схеми на основі просторової інформаційної моделі, представленої в САПФІР-3D. Створена в САПФІР-КОНСТРУКЦІЇ розрахункова схема далі розраховується і конструюється засобами ЛІРА-САПР. Дозволяє здійснити імпорт 3D і 2D моделей, створених в інших графічних програмах: Allplan, Revit, AutoCAD та ін.

САПФІР-Конструкції
Конструювання залізобетонних конструкцій

Конструювання залізобетонних конструкцій САПФІР-ЗБК

САПФІР-ЗБК дозволяє виконати конструювання і отримати робочі креслення армування, специфікацію арматури, відомість витрати сталі та відомість деталей по кожній плиті перекриття.

САПФІР-ЗБК імпортує результати розрахунку армування з ПК ЛІРА-САПР і показує ізополя та мозаїки армування в якості фону для конструйованої плити перекриття. Здійснюється налаштування шкали представлення результатів і вибір основної арматури, при цьому автоматично змінюються плями ізополей. На фоні ізополей конструктор розміщує ділянки додаткового армування.

Панельні будівлі

Виконується побудова конструктивної схеми панельної будівлі, розрахунок і видача параметрів НДС елементів панельної будівлі. Реалізований зручний інтерфейс побудови конструктивної та розрахункової схеми, заснованої на конструюванні та розстановці стиків. Розроблена поповнювана і редагована бібліотека типів стиків, яка визначає гнучкість системи, тобто її швидку адаптацію до нових типів конструктивних елементів.

Панельні будівлі
Конструктор перерізів

Конструктор перерізів універсальний

Виконується обчислення жорсткістних характеристик: вигинистих, крутильних, зсувних, секторальних, для моно і мульті матеріальних довільних перерізів. Перерізи можуть бути суцільними, тонкостінними і комбінованими. Допускається включення смугових елементів і прокатних профілів. При завданні зусиль діючих на переріз виконується обчислення напружень по області перерізу - нормальних, дотичних, еквівалентних по різних теоріях міцності.

Система параметричного моделювання САПФІР-Генератор

Дозволяє виконувати параметричне моделювання будівель і споруд довільної форми. Дана система є представником технологій нового покоління для створення моделей конструкцій і являє собою графічний редактор алгоритмів (послідовності дій), який використовує інструменти моделювання САПФІР-3D.

Система параметричного моделювання

Основні інструменти

Координаційні осі прямокутного і радіального типу проектуються на плані та в 3D на будь-яких проекціях, включаючи перспективні зображення.

Координаційні осі

Стіни та перегородки різноманітної конфігурації, в тому числі з багатошарових матеріалів. Динамічна автоматична зміна висоти стін відповідно до зміни висоти поверху. У розрахунковій моделі стіни можуть бути представлені у вигляді пластин (несучі стіни) або у вигляді навантажень (перегородки, шари утеплення та ін.)

Плити можуть бути побудовані за допомогою раніше створеної або імпортованої лінії або її фрагменту, або фрагменту контуру іншого об'єкту. Існує можливість задати в плиті зони іншої товщини або змоделювати капітелі над колонами. При формуванні розрахункової моделі такі зони зміщуються від основної пластини на жорсткі вставки заданої довжини.

Плита
Колони і балки

Колони і балки мають повну відповідність перерізів залізобетонних і металевих профілів ПК ЛІРА-САПР. Для колон автоматично формуються контури продавлювання з урахуванням краю плити і наявності близько розташованих прорізів. Автоматичне формування абсолютно твердих тіл в балках і колонах дає можливість змоделювати реальну роботу конструкції.

Палі представляють собою вертикальні стержні заданого поперечного перерізу і задаються у вигляді масиву або одиночним розміщенням. Їх жорсткість представлена у вигляді несучої здатності та осідання.

Палі
Стики для панельних будівель

Стики для панельних будівель моделюються параметрически і можуть бути вертикальними з урахуванням закладних деталей, а також платформеними або контактними. Автоматично вираховується жорсткість платформного і контактного стиків в залежності від товщини шву, марки розчину шву і товщини об'єктів, які входять у стик.

Умови обпирання моделюються в місцях з'єднання конструктивних елементів: жорстке, шарнірне з можливістю врахувати ексцентриситет або вільний край. Для ВІЗОР-САПР елементи з умовами обпирання експортуються з відповідними коригуваннями: розшиваються вузли, створюються абсолютно-жорсткі тіла, групи об'єднання переміщень та ін.

Навантаження

Набір інструментів для завдання навантаження: моделювання зосереджених сил, навантажень, розподілених по лінії та по площі, рухомих навантажень на прогонові будови, вітрових навантажень і сейсмічних впливів. Редактор завантажень дозволяє призначити їм усім вид завантаження, частку тривалості, необхідні коефіцієнти надійності, знакозмінність, групи об'єднання, взаємовиключення і супутності. На основі введених даних автоматично генеруються сполучення навантажень (таблиці РСЗ і РСН).

Сходи генеруються автоматично: і фізична і аналітична модель. Залізобетонні сходи моделюються пластинами, а сходи з косоурів і тятив - стержнями заданого перерізу. Несучим елементам сходів можна призначити значення постійного і тимчасового навантаження, а також умови обпирання в місцях перетинання цих елементів з каркасом будівлі.

Детальніше про включення сходів у розрахункову модель

Сходи

Приміщення визначає деяку зону з довільною назвою і привносить в аналітичну модель експлуатаційні навантаження. Площі та об'єми відображаються в експлікації, позначення наносяться на план поверху.

Динамічна побудова дахів декількох типів: вальмова, напіввальмова, плоска, односхила, щипцева, шатрова або склепінна з урахуванням кута скату, величини схилу, товщини конструкції, рівня прив'язки. Моделі стін можуть бути підрізані під скати даху.

3D тіла та поверхні дають можливість сформувати каркас будівлі на своїй основі. Автоматично формуються поверхи заданої висоти і плити перекриття в місцях перетинання об'ємів, а також у вузлах перетинання координаційних осей створюються колони. Поверхня може бути включена в розрахункову модель у вигляді стержневої системи або оболонок.

Анотації можуть бути нанесені на плані, фасаді, розрізі та в 3D. Позначення можуть бути прив'язані до тих видів, в яких нанесені, і потрапляти на креслення при документуванні.

Бібліотеки матеріалів і текстур містять не тільки фізико-механічні властивості матеріалів, а також необхідні розрахункові характеристики і конструктивні вимоги для подальшого підбору арматури в системі ВІЗОР-САПР.

Відомості всіх елементів, а також специфікації матеріалів автоматично форматуються в таблиці та поміщаються на листи креслень, експортуються в CSV файли. Можна також отримати приблизну вартість матеріалів, виконати експорт фізичних об'ємів в DBF файл для кошторисників.

Підтримується експорт моделей проектованих об'єктів у форматах IFC, XML, DXF, POV, 3DS. Можна імпортувати архітектурні проекти з файлів IFC, а також DWG і DXF файлів.

Використовуючи креслення в якості поверхових DXF підложок, можна в автоматизованому режимі «підняти» їх у 3D. Автоматично розпізнаються перерізи паль, колон і балок, товщини стін і плит, розміри отворів, які були задані в dxf файлі. Для насичення проекту елементами антуражу здійснюється імпорт моделей з файлів STL, 3DS, OBJ, MESH, MSH. Є функція порівняння версій проекту.