САПФІР-Генератор Система параметричного моделювання

Гнучкий інструмент у ланцюжку BIM. Дозволяє виконувати параметричне моделювання будівель та споруд довільної форми. Дана система є представником технологій нового покоління для створення моделей конструкцій і представляє собою графічний редактор алгоритмів (послідовності дій), який використовує інструменти моделювання САПФІР-3D.

Рис 1. Створення 3D моделі мосту в Сапфірі за допомогою нодів
Створення 3D моделі мосту в Сапфірі за допомогою нодів

Результатом роботи Генератора є готова 3D модель, що складається з базових об'єктів САПФІР-3D: колон, балок, стін, плит, паль, ферм, поверхонь, навантажень, граничних умов та інших об'єктів. У тандемі Генератор та САПФІР-3D дають нам можливість використовувати точний параметричний контроль над моделлю з подальшим її експортом у ЛІРА-САПР для подальшого розрахунку.

Рис 2. Створення 3D моделі оглядової вежі в Сапфірі за допомогою нодів
Створення 3D моделі оглядової̆ вежі у Сапфірі за допомогою нодів

Що ж таке візуальне програмування? Це спосіб створення алгоритму шляхом керування графічними об'єктами замість написання  текста. Тобто для роботи з такою системою немає необхідності володіти навичками програмування або бути знайомим зі структурою програмного коду.

Графічні об'єкти в Генераторі представлені у виді нодів та зв'язків між ними. Ноди зображуються у виді прямокутників і бувають двох типів: ті, що зберігають дані та ті, що виконують дії. Дані між нодами передаються за допомогою зв'язків.

Користувацький інтерфейс Генератора представлений у вигляді стрічки та робочої області-полотна, у якому відбувається створення графічної послідовності дій. Палітра нодів розділена на вкладки по тематичній спрямованості: моделі, геометрія, перетворення, параметри та сервіси.

Рис 3. Ноди в Сапфірі
Ноди в Сапфірі

Вся геометрія, що генерується при використанні різних нодів Генератора, буде відображатися у графічному вікні САПФІР-3D.

Вихідними даними для побудови таких графічних алгоритмів можуть служити геометричні примітиви САПФІР-3D (точки, лінії, поверхні).

Рис 4. Створення 3D моделі будівлі у Сапфірі за допомогою нодів
Створення 3D моделі будівлі у Сапфірі за допомогою нодів

Генератор є гнучким інструментом у ланцюжку BIM. В якості вихідних даних він може використовувати інформацію з інших САПР:

  • 3D форми (поверхні у форматі *.obj;
  • геометричні примітиви у форматі *.dxf (точки, лінії, полілінії, контури).

При зміні вихідних даних в інших САПР (редагування форми поверхні або коригування dxf файлу) виконується автоматичне оновлення моделі у Генераторі.

Рис 5. Створення 3D моделі будівлі у Сапфірі за допомогою нодів и dxf фаила
Створення 3D моделі будівлі у Сапфірі за допомогою нодів и dxf файла

Створений сценарій (набір нодів) можна зберігати в бібліотеку для подальшого використання.

Для більш просунутих користувачів у рамках системи САПФІР-Генератор також реалізовано редактор скриптів, який дозволяє писати свої ноди з новою специфікою роботи.

Рис 6. Створення 3D моделі пішохідного мосту Arganzuela у Сапфірі за допомогою нодів
Створення 3D моделі пішохідного мосту Arganzuela у Сапфірі за допомогою нодів.

Оцініть можливості

Якщо у вас все ще є сумніви, завантажте демонстраційну версію та спробуйте або зв'яжіться з нашою службою підтримки для отримання більш детальної інформації.

Демонстраційна версія або Запросити онлайн-презентацію