Розрахунок конструкцій згідно з вимогами Єврокод

У ПК ЛІРА-САПР реалізовано вимоги будівельних нормативних документів багатьох країн, у тому числі комплекту гармонізованих європейських стандартів Eurocodes (Єврокоди), а також національних додатків до Eurocodes для Республіки Казахстан, Республіки Білорусь та України.

Програмне забезпечення для розрахунку конструкцій та проектування по Єврокодах

Програма для тривимірного розрахунку конструкцій ЛІРА-САПР є оптимальним рішенням для лінійних та нелінійних розрахунків по методу скінченних елементів (МКЕ).

Розрахунок будівельних конструкцій складається з кількох основних етапів:

  1. побудова розрахункової схеми;
  2. збір навантажень;
  3. розрахунок конструкції статичний;
  4. розрахунок конструкції динамічний;
  5. виявлення найбільших зусиль або невигідних сполучень;
  6. розрахунок по несучій здатності та жорсткості.

Етапи 1, 3-4 належать, переважно, до питань будівельної механіки. А визначення навантажень та впливів, правила комбінацій навантажень та розрахунок за несучою здатністю та жорсткістю здійснюється на основі чинних нормативних документів з будівництва, які враховують особливості законодавства кожної держави у галузі технічного нормування та стандартизації.

Налаштування Євронорм

У ПК ЛІРА-САПР реалізовано вимоги будівельних нормативних документів багатьох країн, у тому числі комплекту гармонізованих європейських стандартів Eurocodes, а також національних додатків до Eurocodes для Республіки Казахстан, Республіки Білорусь та України.

Розрахунок несучих конструкцій у ПК ЛІРА-САПР за нормами Республіки Казахстан

Роботу з програмою САПФІР (препроцесор ЛІРА-САПР) (рис. 1) або з ВІЗОР-САПР (МКЕ-редактор ЛІРА-САПР) (рис.2) рекомендуємо починати з налаштувань стандартів, що застосовуються, тобто, з нормативних документів, що використовуються за умовчанням. Таким чином, види та підвиди завантажень, а також коефіцієнти та правила їх сполучення в розрахунках відразу будуть налаштовані відповідно до прийнятих нормативних документів.

Рис. 1. Налаштування нормативних документів за умовчанням у САПФІР
Налаштування нормативних документів за умовчанням у САПФІР.
Рис. 2. Налаштування нормативних документів за умовчанням у ВІЗОР-САПР
Налаштування нормативних документів за умовчанням у ВІЗОР-САПР.

Оцініть можливості

Якщо у вас все ще є сумніви, завантажте демонстраційну версію та спробуйте або зв'яжіться з нашою службою підтримки для отримання більш детальної інформації.

Демонстраційна версія або Запросити онлайн-презентацію