Усунення несправностей

Можливі проблеми при використанні програмних продуктів LIRALAND Group та варіанти їх виправлення

 

Критичний збій системи при установці драйвера Guardant

Last updated: December 27, 2022
Увага користувачів Windows 11

Проблема

У більшості випадків контроль цілісності пам'яті включений за умовчанням у Windows 11 і може бути включений для Windows 10. Встановлення драйвера Guardant із цим параметром призводить до критичного збою системи.

Рішення

Наполегливо рекомендуємо перед встановленням драйвера Guardant вимкнути контроль цілісності пам'яті. Детальніше: Ізоляція ядра

Щоб вимкнути цей параметр

  1. Натисніть кнопку "Пуск" та введіть "Базова ізоляція".

  2. Виберіть системні параметри core Isolation у результатах пошуку, щоб відкрити програму безпеки Windows.

Core-Isolation-setting

Проблема сумісності відеокарт AMD Radeon і Сапфір-3D

Last updated: December 15, 2022
Ситуацію виявлено на наступних моделях відеокарт AMD Radeon: RX 5500M, RX 6700 XT, RX 460, RX 470, RX 480, RX 580.

Опис

З початку грудня 2022 року, до служби супроводу почали надходити такі питання. Після оновлення Windows на комп'ютерах з відеокартами AMD Radeon програма САПФІР-3D аварійно завершує роботу. Версії зі стартовим екраном (починаючи з ЛІРА-САПР 2020) запускаються та показують стартову сторінку. Але при спробі створити або відкрити будь-яку модель, програма закривається без будь-яких повідомлень. Старіші версії без стартового екрану, в тому числі некомерційна 2016, просто аварійно завершують роботу при запуску.

Проблема

Для деяких моделей відеокарти Radeon виявлено проблеми сумісності САПФІР-3D з оновленою реалізацією драйвера Adrenalin Edition 22.11. У ньому є помилка у бібліотеці OpenGL, яку використовує САПФІР-3D. Цей драйвер автоматично встановлюється на тих комп'ютерах, де увімкнено оновлення Windows та інстальовано опцію оновлення драйверів (ввімкнено за умовчанням).

Рішення

Для коректної роботи програми САПФІР-3D на комп'ютерах із відеокартою Radeon необхідно використовувати драйвер відеокарти версії 22.5.1 від 05.2022 або попередніх версій. Драйвер доступний на сайті виробника AMD