Volodymyr Khmelnytskyi (Автор тем)

Форум пользователей программных комплексов ЛИРА-САПР, МОНОМАХ-САПР, САПФИР-3D, ЭСПРИ

У зв'язку з великою кількістю неіснуючих підписок на оновлення форуму була проведена очистка. Якщо ви перестали отримувати повідомлення з оновленнями, прохання провести підписку знову.
Вибрати дату в календаріВибрати дату в календарі

Сторінки: 1
Автоматичне створення "вітру", Порівняння принципів роботи функції автоматичного створення вітрового навантаження в "Сапфір" і "Мономах"
 
 Доброго дня. Нещодавно купили Сапфір і почав розбиратись, проводити тестові задачі і порівняння з Мономах. З принципом прикладення навантажень і застосуванням чи незастосуванням коефіцієнтів по навантаженню ніби більш менш зрозуміло. А от з "вітром" якась нестиковочка. Потрібно розуміти принцип генерації навантаження у Сапфір і Мономах, оскільки мені так і не вдалось отримати однакові результати розрахунку однієї і тієї ж задачі в цих програмах.
Ну, по-перше, в Мономах вітер прикладається у рівні верхівок всіх колон поверху, а в Сапфір - вздовж грані перекриття. Здавалось би, що рівнодіюча повинна бути еквівалентною для обох випадків?! Якщо так і є, то потрібно розібратись з коефіцієнтами вітрового навантаження.
І так задача - отримати однаковий результат (зусилля і горизонтальні переміщення в елементах) для однакових задач, побудованих в Мономах і Сапфір та розрахованих в Лірі. Умова - отримати граничне розрахункове значення вітрового навантаження по ДБН. Коефіцієнт відповідальності об'єкта будівництва 1.1.
Згідно книги по Мономах - всі навантаження задаються нормативними і приводяться до розрахункових через таблицю коефіцієнтів. Оскільки я додаю навантаження з розрахунковими значеннями прямо в Мономах, то при експорті в Ліру ставлю коефіцієнти всім навантаженням 1 окрім вітру, оскільки якщо він теж генерується нормативним, то його можна привести до розрахункового лише через коефіцієнт. Тому я застосовував коефіцієнт 5,97. Тобто 1.1*(1.14/0,21), де 1.1 – коефіцієнт відповідальності будівлі. 1,14 – γfm. 0.21 – γfe. Якщо це не правильно – прошу поправити.
Тепер щодо Сапфір. Тут теж ставлю галочку «Не застосовувати коефіцієнти по навантаженнях» і задаю одразу розрахункові значення навантажень. А от якою величиною генерується при цьому вітер – не зрозуміло. В діалозі «Вітер» стоїть за замовчуванням γfm=1. Виходячи з цього я розумію, що автоматично прикладається розрахункове граничне значення!? Я просто змінюю його на 1,14*1.1 = 1.254 ?! Чи тут теж для отримання граничного розрахункового значення треба в графу γfm вписати 5,97??.
Одним словом задача, передана з Мономах в Ліру з коефіцієнтом 5,97 по горизонтальних переміщеннях від вітру значно відрізняється від аналогічної, переданої з Сапфір в Ліру з коефіцієнтом 1.254.
Основні питання:
1.     Чи виходять в принципі однакові результати однієї і тієї ж постановки порахованої в Лірі і експортованої з Мономах і Сапфір?
2.     Якщо так, то з якими коефіцієнтами генерувати вітер в обох програмах для отримання граничного розрахункового значення вітрового навантаження і аналогічного результату розрахунку. А то виходить, що рахуєш одну і ту ж задачу моделюючи її в різних програмах і отримуєш різні значення!
Дякую!
Ексцентриситет в колонах
 
Дуже часто в своїй роботі трапляється така ситуація як на скріншоті. Коли змінюється розмір колон по висоті будинку, але прив'язка не центральна, а по грані колони. Як краще змоделювати таку ситуацію для більш правдоподібних результатів? На даний момент пробував тестовий розрахунок, коли просто в мономах задавав вищу колону зі зміщенням осі і опцією "может опираться на плиту". Після експорту в ліру і аналізу зусиль та армування плити перекриття і колон не виявив нічого, що б, на мою думку, виходило за межі допустимого. Тобто без всяких жорстких вставок чи ще якихось додаткових елементів в колонах виникав збільшений момент на переході, а в плиті не виникало завищеного армування. Прошу спеціалістів підказати як краще вирішувати таку ситуацію. Дякую
Сторінки: 1