Історія версій
LIRA-FEM
- Компоненти технології ВIM
- Створення та коригування моделі
- Створення та коригування розрахункової моделі
- Розрахункові можливості
- Інструменти аналізу властивостей і результатів розрахунку
- Проектування залізобетонних конструкцій
- Експертиза залізобетонних конструкцій
- Проектування сталевих конструкцій
- Ґрунт
- Конструктор перерізів універсальний
- Документування
Удосконалення у Генераторі
У систему Генератор були додані нові ноди, які розширюють його функціональні можливості:
-
Новий нод Об'єкти проекту: зберігає повну інформацію про всі об'єкти проекту, полегшуючи керування даними на всіх етапах проектування. Дозволяє швидко знаходити та вибирати елементи за заданими критеріями, такими як тип, властивості або розташування.
Нод Об'єкти проекту - Зосереджене навантаження в точці: нод дозволяє задавати точкові навантаження у конкретних місцях конструкції. Користувач може визначити не тільки координати місця прикладання, але й задати напрямок впливу за допомогою вектору, а також встановити інтенсивність навантаження.
-
Формування лінійних навантажень по заданій лінії: даний нод реалізує процес визначення необхідної інтенсивності та прикладання навантаження на об'єкти. Користувач може задати лінію, вздовж якої буде розподілятися навантаження, і вибрати елементи конструкції, такі як стержні, на які це навантаження буде спрямоване. Для точного моделювання можна налаштувати напрямок розповсюдження навантаження, вказавши відповідний вектор.
Після задання всіх параметрів навантаження візуально відображається на моделі, що дозволяє переконатися у правильності його застосування та при необхідності внести коригування. - Фрагментація контуру (Contour fragmentation): нод розбиває (розрізає) складний замкнутий контур на квадратні контури, сторона якого дорівнює заданому кроку фрагментації. Цей інструмент особливо корисний при необхідності апроксимації криволінійних контурів для подальшого аналізу або обробки.
-
Просунуте створення поверхів по висоті та кількості: цей нод надає гнучкі інструменти для моделювання поверховості будівлі з урахуванням висоти та числа поверхів. Ця функція дуже популярна серед користувачів, які висловили бажання її подальшого розвитку. Новий нод зменшує необхідність введення додаткових нодів, які раніше використовувалися для опису кількості поверхів та їх висоти; тепер вся ця інформація зручно розташована в одному ноді.
Нод Створення поверхів -
Визначення центру мас і вектора нормалі контуру: додає можливість обчислювати центр мас і нормальний вектор для контурів.
Нод Визначення центру мас і вектора нормалі контуру - Розширений функціонал інструменту Блок нодів: тепер підтримує вкладені блоки, дозволяючи поміщати один блок всередину іншого.
- Векторний добуток та кут між векторами: цей нод розширює можливості роботи із векторами, дозволяючи виконувати додаткові математичні операції. Крім того, функція обчислення кута між векторами дозволяє аналізувати відносну орієнтацію елементів у просторі.
- Значення графіка функції: даний нод призначений для обчислення значень функції у заданих точках на основі наданого графіку. Він дозволяє отримати значення Y для певних значень X, використовуючи задані функції. Використання даного ноду дозволяє ефективно отримувати значення функцій у довільних точках, що особливо корисно коли необхідно інтерполювати або екстраполювати дані між відомими точками.
- Створення сегментів між усіма точками масивів Р0 і Р1: цей нод автоматизує процес створення сегментів між множинами точок, дозволяючи з'єднати кожну точку з масиву Р0 з кожною точкою з масиву Р1. Це значно спрощує побудову складних геометричних конструкцій, де потрібно зв'язати безліч точок між собою.
-
Новий нод Тунель: вирішує проблему заплутаних з'єднань у складних схемах, надаючи бездротовий спосіб передачі даних між елементами. З'єднання створюються автоматично на основі збігу ключових імен, спрощуючи структуру моделі та полегшуючи роботу з елементами, розташованими на значній відстані на полотні.
Новий нод Тунель -
Новий нод Мультиплексор: оптимізує роботу з варіативними моделями, дозволяючи створювати та керувати кількома варіантами конструктивних рішень в одному проекті без дублювання файлів.
- Швидка заміна конструктивних елементів: легко замінювати елементи на основі лінії та вихідного об'єкту.
- Зміна характеристик однотипних елементів: працювати з одним типом елементу, змінюючи його характеристики у різних варіантах.
- Зручне керування варіантами: багаторівневий підхід полегшує контроль та модифікацію параметрів без необхідності перемикання між різними файлами.
-
Нові ноди Тріщина у плиті і Тріщина у стіні: дозволяє змоделювати пошкодження/дефекти у будівельних конструкціях з використанням спеціальних КЕ. Користувач може задати лінію, що повторює траєкторію утворення тріщини. Потім налаштувати крок, жорсткості та положення ЛСК спеціальних КЕ для моделювання пошкодження.Нод Тріщина у плиті
- У властивостях ноду Фільтрувати елементи заданого шару тепер замість діалогового вікна відображається зручний список, що випадає, з усіма завантаженими шарами моделі. Ця зміна дозволяє швидше вибирати потрібний шар і значно прискорює робочий процес.
- У ноді створення паль по точках тепер доступна можливість вибору будь-якого поперечного перерізу з бібліотеки LIRA-CAD. Це покращення дозволяє більш точно моделювати розрахункову модель і знижує необхідність ручного редагування за відсутності деяких параметрів у нодах.
- У ноді Імпорт DXF/DWG файлів тепер доступна функція групування і розділення типових поверхів. Це дає змогу спростити і прискорити введення конструктивних об'єктів, якщо вони однакові на стандартних поверхах. При розділенні зберігається гнучкість для додавання конструктивних елементів з індивідуальними особливостями на однотипні поверхи, забезпечуючи водночас зручність і ефективність роботи з цим нодом. А режим підкладки по поверхах забезпечить автоматичне створення поверхів за кількістю типових підкладок у файлі, а також розміщення на них підкладок і їхнє вирівнювання в плані за заданими базовими точками.
- У ноді Симетрія об'єктів відносно площини/лінії оновлено алгоритми роботи та оптимізовано процеси генерації моделей при використанні його функцій.