Історія версій
LIRA-FEM
- Компоненти технології ВIM
- Створення та коригування моделі
- Створення та коригування розрахункової моделі
- Розрахункові можливості
- Інструменти аналізу властивостей і результатів розрахунку
- Проектування залізобетонних конструкцій
- Експертиза залізобетонних конструкцій
- Проектування сталевих конструкцій
- Ґрунт
- Конструктор перерізів універсальний
- Документування
Динаміка у часі
Додано можливість завдання динамічного рівномірно-розподіленого навантаження на стержні та пластини для розрахунку на динаміку у часі. Реалізовано наступні закони зміни даного типу навантаження: кусково-лінійне навантаження (ламане) з довільним кроком; синусоїдальне навантаження; кусково-лінійне навантаження (ламане) з рівномірним кроком.
Реалізовано можливість виконання розрахунків із застосуванням прямого динамічного методу (модуль Динаміка у часі) для кількох динамічних завантажень у рамках однієї розрахункової схеми. Крім цього, реалізований алгоритм, що дозволяє зняти обмеження з кількості кроків інтегрування. Це дозволяє аналізувати різні сценарії динамічного впливу та проводити розрахунки з більшою точністю, що особливо актуально для розрахунків будівель та споруд на сейсмічні впливи, на вплив повітряної ударної хвилі та ін.
Реалізовано можливість розрахунку на прогресуюче обвалення в рамках єдиної розрахункової моделі для декількох сценаріїв локальних відмов від роботи елементів конструкції. Розрахунки проводяться динамічним методом прямого інтегрування рівнянь руху в часі (модуль Динаміка у часі) у лінійній та нелінійній постановках. Даний метод дозволяє врахувати і ефекти демпфування.
Реалізовано можливість розрахунку температурного поля для задач нестаціонарного теплообміну для кількох сценаріїв температурного впливу змінюваного у часі в рамках єдиної розрахункової моделі.
Додано можливість визначення коефіцієнтів пропорційності маси (α) та жорсткості (β) для врахування демпфування по Релею, задавши частоти та коефіцієнти згасання.