Історія версій
LIRA-FEM
- Компоненти технології ВIM
- Створення та коригування моделі
- Створення та коригування розрахункової моделі
- Розрахункові можливості
- Інструменти аналізу властивостей і результатів розрахунку
- Проектування залізобетонних конструкцій
- Експертиза залізобетонних конструкцій
- Проектування сталевих конструкцій
- Ґрунт
- Конструктор перерізів універсальний
- Документування
Інші удосконалення, пов'язані зі створенням та коригуванням моделі
Балка
Балка може моделюватися як стержневий або пластинчастий елемент. У новій версії для балок змодельованих пластинами з'явилася можливість задавати розрахункове розташування пластини — вертикальне або горизонтальне. Після призначення балці аналітичного подання у вигляді пластини стає доступною функція Стержневий аналог.
У діалозі властивостей балки розширено параметри прив'язки елемента відносно лінії побудови, включаючи фізичне розташування поперечного перерізу та розташування аналітичного стержня. Ці параметри тепер також доступні в діалогах Фільтр по параметрах і Вибір по критеріях.
Оптимізовано роботу балки в режимі ручного редагування аналітичної моделі, включаючи можливість поділу балки на декілька фрагментів.
Перегородки
У властивості об'єкту додано параметри R пошуку і L пошуку. У деяких випадках, коли фізично перегородка спирається на плиту, в аналітичному поданні моделі перегородка відображається як лінійне навантаження, а плита як пластина. Якщо для плити включено властивість Вирівнювання аналітичної моделі – автоматично, це може призвести до зміщення сегментів аналітичної пластини плити до пластин стін або стержням балок. В результаті навантаження від перегородки може не бути прикладеним до плити.
Щоб уникнути цієї проблеми, додані параметри R пошуку і L пошуку забезпечують коректний розподіл навантаження в описаній ситуації, гарантуючи його прикладання до конструктивного об'єкту.
Палі
У новій версії програми для паль додано режим ручного редагування моделі. Цей режим дозволяє відв'язати аналітичний стержень палі від її фізичного об'єму та скоригувати положення аналітики палі для більш точного позиціонування. Завдяки цьому покращується якість формування сіті скінченних елементів для ростверку. Також було реалізовано функцію, що враховує вплив продавлювання фундаментної плити під впливом паль.
Осі
Раніше, якщо осі належали конкретному поверху і відображався тільки поточний поверх, видимість осей зникала, оскільки вони могли бути на прихованому поверсі. Тепер доступна функція, що дозволяє включити візуалізацію осей по всій будівлі, при цьому осі залишаються прив'язаними до свого поверху. Це особливо корисно при імпорті IFC, де на кожному поверсі можуть дублюватися одні й ті самі осі. У LIRA-CAD такі дублікати можна видалити, а завдяки новому налаштуванню осі будуть коректно відображатись на характерних видах.
Сходовий марш
При формуванні навантаження від власної ваги конструкцій тепер враховується і вага ступенів сходів. Це дозволяє більш точно моделювати навантаження від цих конструктивних елементів.
Проріз / Дверний та Віконний прорізи
Додана можливість копіювання та перенесення прорізів між проектами та будівлями. Для зручної роботи з прорізами реалізована візуалізація їх габаритів у 3D-моделі. Ці розміри також представлені як додаткові об'єкти, які дозволяють при натисканні виділити сам проріз. Налаштування даної опції доступне в діалозі керування видимістю об'єктів. Це нововведення особливо корисне при роботі з моделлю в режимі виду зверху.
Шахта
Основна задача роботи шахт — створення прорізів у плитах, які перетинаються з їхнім об'ємом. Шахти можуть бути побудовані як у фізичному поданні моделі, так і в аналітичному. В аналітичному режимі контур шахти може прив'язуватися до аналітичних пластин стін та плит, а також до аналітичних стержнів балок та колон. Цей функціонал дозволяє більш точно і швидко створювати необхідні прорізи відразу на кількох типових поверхах.
Однак часто в об'єм шахти потрапляють міжповерхові сходові майданчики. Щоб вони коректно відображалися в моделі та не вирізалися шахтою з плит, була додана спеціальна властивість, що дозволяє виключити вплив шахти на такі області..
Властивості об'єктів
Впроваджено інструмент Додаткові властивості об'єктів, який дозволяє користувачам створювати та керувати додатковими параметрами для об'єктів моделі. Ці параметри забезпечують більш детальний контроль над моделлю та адаптацію даних під специфічні вимоги проекту.
У діалозі даного інструменту відображаються як параметри користувача, так і стандартні властивості об'єктів, що спрощує керування інформацією і забезпечує зручний доступ до всіх необхідних характеристик в одному місці.
Зв'язування параметрів
Реалізовано функцію Зв'язати параметри, яка дозволяє встановити зв'язок між однотипними об'єктами (колона, балка, плита, похила плита, стіна, отвори в стінах, простори та сходи) на основі вибраного параметру або групи параметрів. Перший виділений об'єкт стає об'єктом-зразком. Він служить еталоном для інших об'єктів (послідовників). Зв'язка може бути виконана за будь-яким параметром, доступним для вибраного об'єкту, включаючи геометричну позицію, розміри, матеріал та інші характеристики. Зміни параметрів об'єкта-зразка автоматично застосовуються до всіх пов'язаних об'єктів-послідовників, забезпечуючи однаковість даних. Додаткові інструменти дозволяють побачити за якими параметрами пов'язані об'єкти та візуалізувати створені зв'язки у кольорі. Дана функція знижує ризик помилок і дозволяє зосередитися на складніших задачах, довіряючи рутинні зміни програмі.
Ручне редагування контурів
Додано можливість “ручного” редагування контуру Капітелей та Підколонників. Тепер доступна можливість виділення капітелі або підколонника як окремого об'єкта зі своїм набором параметрів.
Інструмент Створити за зразком
Інструмент Створити за зразком, дозволяє створювати нові об'єкти на основі інформації про існуючі елементи проекту. Цей інструмент значно спрощує та прискорює процес моделювання.
Як працює інструмент:
Наприклад, якщо необхідно додати колону на 4-му поверсі, а в проекті вже існує колона з потрібними характеристиками на 1-му поверсі, можна вибрати цю колону та активувати команду Створити за зразком. Програма автоматично перейде у режим створення конструктивного об'єкту з аналогічними властивостями.
Гнучкість налаштування:
Після активації команди користувач може змінити будь-які параметри, які були перенесені з вибраного об'єкту. Це дозволяє мінімізувати введення даних і зосередитись тільки на коригуванні ключових характеристик.
Переваги:
- Спрощення створення об'єктів: Швидке додавання елементів на основі існуючих моделей.
- Зниження ризику помилок: Автоматичне копіювання параметрів зменшує ймовірність введення невірних даних.
- Прискорення роботи: Функція скорочує час на побудову моделі та знижує вплив людського фактору.
Інструмент Створити за зразком забезпечує точність та зручність при створенні як нових, так і дублюючих елементів, що прискорює процес побудови моделі.
Інструмент Кут скручування перерізу балки вздовж траєкторії
Інструмент Кут скручування перерізу балки дозволяє більш точно моделювати поведінку конструкції. Інструмент враховує фізику скручування балки вздовж її осі, що особливо важливо для розрахунку складних просторових конструкцій.
Дані про скручування не тільки візуально відображаються в моделі, але і коректно враховуються при розбитті цільного об'єкту на скінченні елементи для розрахунку. Дані про скручування не тільки візуально відображаються в моделі, але і коректно враховуються при розбитті цільного об'єкту на скінченні елементи для розрахунку
Передача опису проекту з LIRA-CAD до LIRA-FEM
У новій версії програми реалізовано можливість передачі опису проекту з LIRA-CAD до LIRA-FEM. Ця опція виконує доступ до описової інформації про проект, яка не завжди відображена у назві. Тепер можна зафіксувати деталі та нюанси, які описують специфіку об'єкту, що моделюється, та іншу важливу інформацію, в LIRA-CAD і передати її разом з проектом до LIRA-FEM.