Кам'яні та армокам'яні конструкції

Нові можливості програмного комплексу для розрахунку та проектування будівельних конструкцій. У версії 2020: нові системи "Прогресуюче обвалення" і "Стержньові аналоги", API, завдання та коригування навантажень МКЕ-моделі засобами САПФІР, 6-й ступінь свободи для оболонок, конденсація мас, ітераційні КЕ стику, поліпшені інструменти тріангуляції, а також багато нових інструментів та інших солодощів!

  • У новій версії розроблений альтернативний алгоритм розрахунку армокам'яних конструкцій у «суворій відповідності з нормами» СП 15.13330.2012 (зміна №3). Відповідне налаштування поміщена в набір властивостей для варіантів конструювання. Для опису розрахункових параметрів кладки і армування сітками створений новий інтерфейс користувача.
  • За допомогою нового алгоритму розрахунку можна виконати перевірку за несною здатністю (1ПС) і по утворенню/розкриттю тріщин (2ПС) для простінків тільки прямокутного перерізу. Розрахунок простінків довільного поперечного перерізу може бути виконаний з використанням раніше реалізованого алгоритму, який базується на основі нелінійно-деформаційної моделі кладки.
  • Для генерації простінків прямокутного перерізу розроблений новий спосіб генерації груп в межах розрахункового рівня. Нагадаємо, що група - це набір ділянок стін/сегментів, які утворюють форму розрахункового перерізу для простінка. Налаштування для вибору форми простінків доступне в діалозі «Загальні параметри/Кладка».
  • На основі «Рекомендації з проектування кам'яних конструкцій, посилених базальтової сіткою виробництва АТ «СТЕКЛОНІТ» розроблених ЦНДІБК ім. В.А. Кучеренко в ПК ЛІРА-САПР 2020 запроваджено розрахунок з урахуванням композитних сіток.
Вибір алгоритму розрахунку для армокам'яних конструкцій
Вибір алгоритму розрахунку для армокам'яних конструкцій
  • Удосконалено розрахунок простінків довільного поперечного перерізу. Визначення площі стиснутої зони перерізу проводиться згідно деформаційної моделі, що враховує нелінійну роботу цегляної кладки, при цьому проводиться більш точний аналіз геометрії простінка, що дозволяє правильно розрахувати гнучкість простінка, відстань від центру ваги до краю перерізу, а також інші геометричні характеристики. Усунені попередні неточності розрахунку простінків.
  • Додана можливість створення файлу звіту, в якому записані всі проміжні результати розрахунку, геометричні характеристики простінків для кожної комбінації зусиль, а також значення граничних деформацій і напружень для нелінійної деформаційної моделі для кожного розрахункового простінка.
  • Також вдосконалено розрахунок простінків з урахуванням посилення сталевою обоймою, залізобетонною обоймою та армованою розчинною обоймою. Розрахунок підсилення проводиться відповідно до Посібника по проектуванню кам'яних і армокам'яних конструкцій до СНиП ІІ-22-81 (розділ 5).
  • Для аналізу і документування призначених матеріалів на пластинчасті елементи схеми реалізована відповідна мозаїка на панелі «Аналіз геометрії та властивостей».