Теплопровідність
Моделювання процесів теплопровідності
Моделювання стаціонарних і нестаціонарних процесів теплообміну виконується в графічному середовищі ВІЗОР-САПР.
Створення скінченно-елементної схеми, редагування, завдання теплофізичних параметрів скінченних елементів теплопровідності (коефіцієнт теплопровідності, коефіцієнт теплопоглинання, питома вага) і конвекції (коефіцієнт конвективного теплообміну), завдання граничних умов, завдання стаціонарних і нестаціонарних видів навантажень, розрахунок, аналіз і документування результатів задач теплопровідності відбувається на вкладці «Теплопровідність». Вкладка стає активною при створенні задачі в 15 ознаці схеми.
- Рішення стаціонарних і нестаціонарних задач теплопровідності можна виконати для всієї конструктивної схеми та окремих вузлів і елементів.
- Розрахунок температурного стану може бути виконаний як в двовимірній, так і в тривимірній постановці.
Стрічковий інтерфейс. Вкладка "Теплопровідність"
Всі скінченні елементи теплопровідності пройшли верифікацію на предмет збіжності рішення з аналітичними методами.
Тепловий потік у вузлах розрахункової схеми
Реалізовано розрахунок величини теплового потоку в задачах теплопровідності, а також підсумовування теплового потоку для вибраних завантажень.
Визначення суми теплових потоків, які перетинають досліджувану область
Стаття в Базі знань
Генерації температурних навантажень по результатах розрахунку на теплопровідність
Обчислені температурні поля з будь-якого завантаження задачі стаціонарної теплопровідності, та в будь-який момент часу для задач нестаціонарної теплопровідності можна перетворити в температурне навантаження для визначення напружено-деформованого стану конструкції.
Генерація температурних навантажень на елементи розрахункової схеми на підставі обчислених температур
Відеоролик у Базі знань
Перегляд, аналіз результатів і документування
Результати розрахунку задачі теплопровідності можуть бути представлені в табличній та графічній формі: у вигляді мозаїк і ізополей температур, мозаїк теплового потоку. Документування вихідних даних і результатів розрахунку виконується за допомогою системи «Книга звітів».
За допомогою системи «Теплопровідність» можна виконати моделювання різних видів перенесення тепла (тепловіддача, теплопередача, конвективно-променисте перенесення тепла). Що буде корисно при вирішенні таких практичних задач, як теплотехнічний розрахунок огороджувальних конструкцій, проектування ефективного вогнезахисту будівельних конструкцій, визначення дійсної межі вогнестійкості та ін.
Додаткові ресурси по темі «Теплопровідність»
- Рішення задачі теплопровідності
- Теплотехнічний розрахунок стіни СП 50.13330.2012
- Теплотехнічний розрахунок вузла примикання зовнішніх стінових конструкцій до монолітної плиті перекриття
- Теплотехнічний розрахунок нестандартного залізобетонного перерізу в умові пожежі
- Розрахунок теплопровідності, стаціонарна та нестаціонарна задача теплопровідності, розрахунок вогнестійкості з/б конструкції
- Розрахунок вогнестійкості залізобетонних конструкцій СТО 36554501-006-2006
Оцініть можливості
Якщо у вас все ще є сумніви, завантажте демонстраційну версію та спробуйте або зв'яжіться з нашою службою підтримки для отримання більш детальної інформації.