Кам'яні та армокам'яні конструкції
Розрахунок армокам'яних конструкцій у ПК ЛІРА-САПР реалізує положення норм СП 15.13330.2012, СНиП II-22-81 і ДБН В.2.6-162.
Схема формується у графічному середовищі ВІЗОР-САПР або препроцесорі «САПФІР-КОНСТРУКЦІЇ». Призначаються горизонтальні рівні конструктивної схеми (на рівні найменшого перерізу простінків, на рівні спирання плит перекриттів та ін.), в яких виконується перевірка міцності цегляної кладки. При обчисленні зусиль у процесорі враховується спільна просторова робота несучих цегляних та залізобетонних елементів будівлі. У процесі розрахунку проводиться визначення необхідної кількості сіток та підбір стержнів вертикального армування. Можливий варіантний розрахунок на основі вказівки користувачем різних варіантів розрахункових ділянок стіни.
Підготовка та завдання матеріалів у розрахунковій схемі, аналогічна технології підготовки вихідних даних для розрахунку сталевих і з/б конструкцій. Матеріали для розрахунку армокам'яних конструкцій складаються з трьох компонентів: характеристик кладки; параметрів арматури; характеристик зовнішнього посилення простінків.
За результатами статичного та динамічного розрахунку формуються навантаження на цегляні простінки. Навантаження на простінки виводяться як для окремих завантажень, так і комбінацій. Крім мозаїки навантажень на простінки є можливість представлення їх у вигляді векторів, прикладених у центрах ваги для кожного простінка.
Якщо в розрахунку використовувався варіант армування вертикальними стержнями або комбінацією із сіток і стержнів, у результатах доступні мозаїки необхідної кількості вертикальних стержнів та їх діаметри, а також відповідний відсоток армування.
Для кожного рівня можлива видача ескізу робочого креслення із зазначенням кількості рядів кладки, через які необхідно укладати арматурні сітки.
Можливе завдання в одному проекті різних типів армокам'яних конструкцій, різних типів каменю, шлакоблоків, ракушняка, туфу та ін.