Історія версій
ЛІРА-САПР

Фільтр видимості об'єктів

Змінено: 08.01.2024 11:25:07

У САПФІР версії 2024 радикально вдосконалено керування видимістю елементів інформаційної моделі будівлі за типами об'єктів.

Тепер Фільтр видимості об'єктів дозволяє оперативно змінювати не тільки склад видимих об'єктів за типами, але й налаштовувати деякі параметри виду, що відносяться до візуалізації.
Типи об'єктів представлені в структурованій формі з урахуванням їх підтипів у вигляді ієрархічного дерева.

Діалог тепер включає великий набір типів об'єктів. Не є модальним, володіє автооновленням та можливістю зміни розміру.

Цей діалог має динамічне оновлення і показує групу елементів, характерних для поточного виду, в результаті чого до списку потрапляють лише ті типи та підтипи елементів, які присутні у поточному виді моделі. Стан кожного типу (видимий або невидимий) відображається наочними іконками у формі “лампочок”. За допомогою миші можна "вмикати" і вимикати "лампочки", що негайно впливає на картинку у графічному вікні: елементи відповідного типу або демонструються на екрані або робляться невидимими.

Для більш гнучкого налаштування відображення тепер можливо вказати не тільки, які об'єкти повинні бути видимі, але і відображати об'єкти на основі певних критеріїв. З використанням налаштувань фільтра об'єктів тепер легко задати необхідний критерій, за яким буде здійснюватися відображення об'єктів, що задовольняють цьому критерію. Наприклад, при виборі критерію для колон з перерізом 400x400 мм у моделі будуть відображатися тільки колони цього розміру.

У новій версії цей діалог дозволяє не тільки фільтрувати об'єкти, але й вибирати елементи за допомогою клавіш-модифікаторів Ctrl та Shift.


Для режиму "Розрахункова модель" було впроваджено додаткові опції відображення локальних осей для стін, колон та балок.


Фільтр видимості об'єктів

Фільтр видимості об'єктів
Фільтр видимості об'єктів