Історія версій
ЛІРА-САПР
- Компоненти технології ВIM
- Створення та коригування моделі
- Створення та коригування розрахункової моделі
- Розрахункові можливості
- Інструменти аналізу властивостей і результатів розрахунку
- Проектування залізобетонних конструкцій
- Проектування сталевих конструкцій
- Ґрунт
- Конструктор перерізів універсальний
- Створення креслень
- Документування
- Регіональні налаштування
- Інші удосконалення
Перерозподіл мас
Реалізовано процедуру перерозподілу мас. Для кожного спектрального динамічного завантаження та для динаміки в часі можна задати набір груп перерозподілу мас. Ця функціональність дозволяє виконати вимоги нормативних документів, що стосуються врахування ефектів кручення, викликаних невизначеністю в розташуванні мас та просторовими варіаціями сейсмічного впливу.
Кожна група має такі параметри:
- Положення місцевої системи координат групи. Можливі два варіанти задання положення цієї системи координат: за умовчанням і задання кута повороту навколо глобальної осі Z.
- Зміщення мас уздовж місцевої осі R` (Eak_R`).
- Зміщення мас уздовж місцевої осі T` (Eak_T`).
- Список елементів для формування групи.
Положення МСК групи за умовчанням визначається наступним чином:
- для однокомпонентних сейсмічних впливів – напрямок місцевої осі Х визначається як проекція сейсмічного впливу на площину ХOY глобальної системи координат.
- для трикомпонентних сейсмічних впливів з радіальними складовими – напрямок місцевої осі Х збігається з напрямком радіальної складової сейсмічного впливу;
- для інших спектральних динамічних впливів та динаміки у часі – місцева система координат групи збігається з глобальною системою координат.
Мета перерозподілу мас – змістити центри мас на задані величини зміщень Eak_R` і Eak_T`.
Важливо!
У групі перерозподіляються маси, одержані з навантажень та ваг мас, прикладених на елементи і безпосередньо на внутрішні вузли групи. Внутрішні вузли групи – це вузли, які належать лише елементам групи. Для збору мас елемента групи в його вузли використовується діагональна матриця мас, незалежно від того, який тип матриці був заданий.