Історія версій
ЛІРА-САПР
- Компоненти технології ВIM
- Створення та коригування моделі
- Створення та коригування розрахункової моделі
- Розрахункові можливості
- Інструменти аналізу властивостей і результатів розрахунку
- Проектування залізобетонних конструкцій
- Проектування сталевих конструкцій
- Ґрунт
- Конструктор перерізів універсальний
- Створення креслень
- Документування
- Регіональні налаштування
- Інші удосконалення
Конструктор перерізів універсальний
-
Оптимізовано алгоритм обчислення геометричних характеристик, габарити перерізів яких становлять десятки метрів, наприклад при розрахунку центрів жорсткості фундаментів.
-
Поліпшено функцію згладжування результатів, отриманих на грубій сітці тріангуляцій.
Удосконалення в системі Конструктор перерізів
-
Додано можливість експорту з "Конструктора перерізів універсального" у "ВІЗОР-САПР" довільного поперечного перерізу з матеріалами, що мають нелінійні властивості (такими як закони нелінійного деформування основного та армуючого матеріалів, закони повзучості). Нелінійний довільний переріз можна зберегти в окремий файл і використовувати у "ВІЗОР-САПР" як окремий тип жорсткості. Після виконання фізично нелінійного розрахунку стержневих скінченних елементів, для яких призначено нестандартний нелінійний переріз, реалізована можливість передачі обчислених зусиль з "ВІЗОР-САПР" до "Конструктора перерізу універсального".
Важливо! При підключенні таких перерізів необхідно, щоб для них були обчислені жорсткості на зсув і кручення.
-
Додано можливість імпорту поперечного перерізу на підставі даних вогнестійкості елементів з "ВІЗОР-САПР" до "Конструктора перерізів", з урахуванням зміни законів нелінійного деформування основного та армувального матеріалів при високотемпературному впливі вогню згідно з нормами ДСТУ-Н Б EN 1992-1-2:2012.
-
При виведенні на креслення таблиці результатів у характерних точках перерізу надано можливість вибору листа креслення, на який слід помістити таблицю. Також можна вибрати розмір шрифту та опцію наявності заголовка.
-
Процедура обчислення головних осей у "Конструкторі перерізів універсальному" тепер узгоджена з головними осями у "ВІЗОР-САПР" та МКЕ-процесорі. Таким чином, вісь Y1 тепер завжди відповідає осі з великим моментом інерції.
-
Для напружень, що обчислюються від дії бімомента, змінено знак на протилежний.